PATAK RODSTER

Česká premiéra - Česko-Slovenského výjimečného městského Rodsteru, který v sobě spojuje moderní jízdní vlastnosti a současnou technologii s atraktivním designem klasických silničních elegánů doby minulý. Bližší informace naleznete na www.patakmotors.com

Společnost PATAK MOTORS, s.r.o. je výrobcem malého městského elektro autíčka, které kombinuje moderní jízdní vlastnosti s atraktivním designem klasických gentlemanských aut.

 

 

Malý městský vůz Patak Rodster se odlišuje od jiných vozů ve své kategorii designem, který vysloveně vybízí znovuobjevit radost z jízdy. Jeho česko a slovenští konstruktéři se inspirovali klasickými automobily z 30. let ale navrhli ho tak, aby splňovalo potřeby současného městského zákazníka. Také aby bylo úsporné a aby se s ním dalo ve městě snadno zaparkovat.

Kompaktní rozměry 3360x1360x1395 mm, malá čelní plocha, aerodynamický tvar, úzká kola s nízkým valivým odporem, lehká konstrukce a nízká hmotnost vozidla (450kg bez baterie) se promítají do dlouhého dojezdu, zvýšené dynamiky, snadného ovládání, lepší bezpečnosti a energetické účinnosti a cenové dostupnosti.

 

V rámci své třídy L7eA2, známé také jako těžké čtyřkolky nebo microcars, dosahuje Patak Rodster výkonnostní parametry převyšující konkurenci. Patak Rodster je k dispozici v benzinové nebo plně elektrické verzi s dojezdem až 250km a maximální rychlostí 130km/hod.

Na Rodster je třeba řidičské oprávnění B/B1, takže jej mohou vést osoby již od 16 let.

Patak Rodster za zaváděcí ceny lze rezervovat již nyní na patakmotors.com, přičemž na výběr je verze bez střechy nebo se sklápěcí střechou, elektrická nebo s benzinovým motorem. Rezervační poplatek je pouze 600 € (14 250 Kč) s DPH, cena vozidla začíná od 16 900 €. Patak Motors plánuje Rodster hromadně vyrábět již od roku 2023/2024 na Slovenku.